Uncategorized

Bir sıkıntı anında…

Bir sıkıntı anında yazmaya başlıyorum, kelimelerin beni nereye götüreceğini bilmeden. Neden yazdığımı da bilmeden. Ama yazmak iyidir ya hani. Niye iyidir, onu da bilmiyorum.

Sıkıntı neden kaynaklandı, e onu da bilmiyorum. Gerçi bir teorim var ama bende kalsın; çok komik çünkü, afişe etmek istemiyorum kendimi. Feridun Düzağaç dinliyorum bir yandan, akşam Harbiye’de konserine gideceğim için hazırlık yapıyorum, bir nevi “çalışıyorum” diyelim. Ness, hazır mısın konsere? Öncesinde-sonrasında içeriz de, değil mi?

Sabah da bin yıldır görmediğim bir arkadaşımla kahvaltı yaptım; ne güzel oldu, ne hoş oldu. Duygucum iyi ki geldin. Sangria için çağrını bekliyorum heyecanla…

Dün akşam da teras, rakı, mangalda pişmiş kanatlar, bir-iki parça meze… Güzeldi; biraz abartmış olabilirim, hayvanat gibi yemiş olabilirim. Ama olsun, canım sağ olsun benim. Emin sen de iyi ki geldin dostum; pek şahane oldu dün akşam da.

Hafta içi de bir adet Alman operası (Mahagony Kentinin Yükselişi ve Düşüşü) izledik Yasemin’le. Sevmemiştim aslında izlediğim ilk operayı (Sevil Berberi), ama bu daha bi değişikti, güzeldi. E bi de Rumeli Hisarı’nda olması da cabasıydı… Haftaya da Aya İrini’de Elina Garanca. Hadi bakalım, bekliyoruz heyecanla…

Yavaştan eski formuma kavuşuyorum sanki etkinlik vs anlamında, çok iyi de geliyor. Ama yine de bişeyler var sıkan, ya da eksik bişeyler, bilmiyorum. “Sürekli mutluluk”tan uzak hissediyorum uzun süredir. Küçük mutluluklar, keyifli zamanlar, kahkahalar her daim var ama hep eksiklik hissediyorum. Tam bir huzur yok artık. Sebebi, dünyada, çevrede olan biten bir sürü boktan şey mi acaba? Beni gerçekten üzüyor olan biten; savaşlar, açlık, yoksulluk (kısmen kendiminki de dahil), çıkarlar için yapılanlar, atılan kazıklar, cinayetler, çevre katliamları, çözülemeyen, kangrenleşmiş sorunlar. Nereye kadar gider bu iş? Gerçekten Dünya’mızı yok etmeyi başarabilecek miyiz dersiniz günün birinde?

Kendimden yola çıkıp, dünya sorunlarına değinerek devam ettiğim bu saçma yazıyı burada sonlandırmada sayılamayacak faydalar görüyorum.

Sağlıcakla kalın.
Emre
09.07.2011

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir