Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

İrfan Buluşmaları

11 Mart 2021 @ 08:00 - 14 Mart 2021 @ 17:00

“Kendini bilen Rabbini bilir.”

Varlıklarımızı onurlandırmanın, özümüzle buluşmanın, olmaya geldiğimiz kişi olmanın önündeki engelleri kaldırmanın vaktidir. Bunları gerçekleştirmenin yolu irfandan geçer, ki o da kendini bilmekle başlar.

İrfan Buluşmaları’nda, yaşamı anbean kutlamayı hatırlarken aynı zamanda tutulmamış yaslara kulak verecek, günlük koşturma içinde fark etmediğimiz güzelliklere odaklanacak, fazlalıklarımızı bırakıp hafifleyecek ve kendimizi yeniden doğurmak üzere adımlar atacağız.

Can Can’a, Can’dan Canan’a yapacağımız bu yolculukta; yaşamlarımızda durma / hareket etme, yavaşlama / hızlanma, bütünsel / parçalı bakış, yeniye açılma / mevcut olanda köklenme ikiliklerinde neyin vakti olduğunu tayin etme becerimizi geliştirdiğimiz alanlar açacağız.

Sürecimizin omurgasını kadim çember uygulamaları oluşturacaktır… Çemberler, kendimizi ve birbirimizi kalpten dinlemek üzere açtığımız; hâllerimizi, hikâyelerimizi paylaştığımız, birbirimizin aynasında kendimizle tanıştığımız, yüzleştiğimiz; bir yandan biricikliğimizi keşfederken diğer taraftan özde bir olduğumuzu idrak ettiğimiz çok kıymetli alanlar…

Çemberlerin yanı sıra, alanda ortaya çıkan  ihtiyaçlar doğrultusunda meditasyonlara, keyifli oyunlara, doğa ile bağlantı çalışmalarına ve diğer çeşitli araçlara başvuracağız.

Böylece her birimizin yaşama getirdiği biricikliği fark ettiği, kendimizle buluştuğumuz ve barıştığımız, geçmişle helalleşip şimdide köklendiğimiz ve geleceğe dair aydınlık senaryoları yaşamımıza çektiğimiz bir alanda yaşamı derinden bilecek ve tadacağız.

Atölyenin kolaylaştırıcısı Emre, uzun zamandır kendini bilme ve yalınlaşma yolculuğundadır. Hayatına giydirdiği çember pratikleri ve kırsalda sürdürdüğü sade yaşamının yanı sıra Rob Dreaming, Andrew Davies gibi hocalarla çalışma ve son yıllarda Meryem Suna ile kavuşma şansına erişmesi, bu yolculuğun önemli kilometre taşlarını oluşturmaktadır. “Yeni”ye Doğru adlı kitabın ve birçok deneme yazısının aracısı olup geçtiğimiz yaz aylarından itibaren HT Hayat portalında haftalık yazılarını paylaşmaktadır.

Bilgi&Kayıt
0532 010 09 19
bilgi@sath.com.tr
www.sath.com.tr

Detaylar

Başlangıç:
11 Mart 2021 @ 08:00
Bitiş:
14 Mart 2021 @ 17:00
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
, , , ,

Mekan

SATH Yüksek Bilinç Okulu
İzmir, Dikili
Mekan sitesine git

Organizatör

Phone
0532 010 09 19