Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kalp Kalbe – Armağan & Para

5 Aralık 2020 - 6 Aralık 2020

Kalp Kalbe, Emre’nin heybesine attığı ve yıllardır farklı isimler altında sunduğu çeşitli çalışmaları tek bir isim ve çatı altında bir araya getirme niyetidir.

Dört aşamalı (tohum, fidan, ağaç, orman) bir buluşma dizisi olarak tasarlanan Kalp Kalbe’de; yaşamlarımızda ve dünyamızda olanı olduğu gibi görmeye; zorlu duygulara ve yaslara da, kutlama ve şükrana da yer vermeye; neşeyi, heyecanı, sevgiyi beslemeye; armağanlarımızla buluşmaya ve onları ifade etmeye; dişil ve eril yönlerimizle bağlantı kurmaya alan açıyoruz.

Tüm bunların arkasındaki temel niyet ise bizleri kendimizle hizalamaya yardımcı olması, böylece hayatta bulunduğumuz yerin farkına varıp gitmek isteyeceğimiz yönü tayin edebilmemiz ve buraya ne şekilde gidebileceğimiz yönünde donanım sağlamamız.

Temmuz’da İzmir ve Bodrum’da gerçekleştirdiğimiz tohum buluşmalarından sonra nihayet fidan aşamasına geçiyoruz. Fidan buluşmaları yaşamdaki bazı derin konulara odaklanacağımız hafta sonu bir araya gelişleri şeklinde vücut bulacak ve ilk olarak “Armağan & Para” ile başlıyoruz.

Başvuru için: https://forms.gle/nCkNMtch5WLF5o7A9

***

Armağan… Yaşama sunmak üzere donatıldığımız güzelliklerin her biri. Kiminin farkındayız, kiminin değiliz; farkında olduklarımızın çoğunu ise küçümseyebiliyor, yok sayabiliyor veya hayat gailesi içindeyken sunmaktan kendimizi alıkoyabiliyoruz.

Para… Hayattaki diğer sıkı konularla aynı kaderi paylaşan yoldaşımız. Bu kadar yaşamın içinde ve hatta hemen her noktasında olmasına rağmen üstüne düşünmekten, konuşmaktan kaçındığımız bir tabu; elimizin kiri…

İki günlük buluşmamızda bu iki olgu üzerinden ilerleyerek paranın ve armağanın ne olduğuna, bunlara dair hikâyelerimize, inançlarımıza, düşünce ve duygularımıza bakacak; onlarla yakın ilişki kurma yoluna girecek ve umuyorum ki bir barış alanı oluşturacağız. Niyetimiz, bu barışın hem bizle onlar arasında hem de bu iki kavram arasında olması; zira para ve armağanın yeniden yan yana gelme zamanı çoktan geldi! Bu konularda barış sürecine girdiğimizde kayda değer bir rahatlama, ferahlama yaşayacak; sıkışmış olan enerjilerin önemli bir kısmını salıverme fırsatı yakalayacak; boşalan alanları ise çok daha olumlu duygu ve düşüncelerle, para ve armağanlarımız ile çok daha yakın bir ilişki hâli ile doldurmaya geçeceğiz.

Bu atölye nasıl daha çok paraya erişeceğimizle ilgilenmiyor lakin olumsuz hikâyelerden bir nebze sıyrılmış ve olumlu olanların daha çok yer bulduğu yaşamımızda bunun gerçekleşmeye başlaması da mümkün.

Çalışmamız büyük oranda “the way of council” çember geleneğine dayanmakla birlikte grup çalışmaları, aktarımlar, bedensel ifadeler, oyunlar ve meditasyonlarla zenginleşecek.

***

Lojistik bilgiler ise şu şekilde:

Zaman: 5-6 Aralık, 12:00 – 18:00

Yer: Bulutlar Yoga, Karşıyaka (Adres ve konum bilgilerini katılımcılara ileteceğiz.)

Katılımcı sayısı: 12 kişi

Ödeme: Bildiğiniz ya da öğreneceğiniz üzere, paraya erişim sürecim yaklaşık sekiz yıldır “armağan ekonomisi” kavramı çerçevesinde şekilleniyor. Bu da demek oluyor ki bu atölyeye katılım için ödemeniz gereken belirli bir tutar yok. Bunla birlikte, gerek geçimimi sağlamak gerekse buluşmayı gerçekleştireceğimiz mekânı ve bu alanı tutan Dilek’i onurlandırmak üzere, vereceğiniz karşılıkları sevinç ve keyifle karşılayacağız. Bu karşılık için 250-500 TL aralığını öneriyoruz. Bu zorunlu bir aralık değil; sözgelimi 100 TL veya 1.000 TL iletmenizin veya para yerine alternatif karşılıklar önermenizin önünde bir engel yok.

Bu atölyeyi deneyimlemeden bu kararı almanızı beklemiyoruz; çalışmamız sona erdiğinde, memnuniyetiniz ve bütçeniz doğrultusunda sizin için doğru olan karşılığı içinizde bileceksiniz. Bunu bilme sürecini de birlikte deneyimleyeceğiz.

Salgın konusu: Kişisel olarak endişeli olmamakla birlikte içinden geçtiğimiz sürecin farkındayız ve buluşma süresince, gerek enerjik düzeyde gerekse fiziksel boyutta kendimizi ve birbirimizi koruyabileceğimiz güvenli alanı hep birlikte oluşturacağız. Buna dair detayları başvuranlarla konuşuruz.

Katılım: Başvuru formunu doldurmanızın akabinde size dönüş yapacak ve yerinizi kesinleştirmek için 100 TL’lik ödeme rica edeceğiz. Buluşmaya geldiğinizde ise ilk iş olarak bu 100 TL’yi iade edecek ve atölye tamamlanana kadar herhangi bir karşılık almayacağız. 🙂

Başvuru formu: https://forms.gle/nCkNMtch5WLF5o7A9

***

Emre Ertegün

2012’de ikinci hayatına başladığından beri çemberin içinde; hayatı dinlemeye çalışarak onun akışına ve ritmine uygun bir şekilde yaşamayı öğrenme yolculuğunda…

Bu yolculuğu yalnız yapmak ona göre değil. Bir taraftan yazarak* kendi hikâyelerini paylaşırken diğer taraftan çember merkezli buluşma davetleri** ile dostlarla yan yana gelmenin tadını çıkarıyor.

* Topluluk desteğiyle basılmış olan “Yeni”ye Doğru kitabının yanı sıra tüm yazılarına web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

** 2013’ten bu yana; Armağan Ekonomisi – 101, Armağan Ekonomisi – 102, Hayatı “Kut”layalım, Topluluk “Can”dır, Şenlikli Ekonomi, Çemberli-Oyunlu Doğa Yürüyüşü, Para, Para Oyununda Yeni Sahne, Seyrüsefer, SaPerCu, SeyrüSaPer ve şimdi de Kalp Kalbe başlığı altında tohum ve fidan buluşmaları…

Detaylar

Başlangıç:
5 Aralık 2020
Bitiş:
6 Aralık 2020
Etkinlik etiketleri:
, , , , , , ,

Mekan

Bulutlar Yoga
İzmir,