Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Seyrüsefer (üçüncü buluşma)

20 Nisan 2019 @ 13:00 - 24 Nisan 2019 @ 13:00

Ön not: 29 Aralık itibariyle başvuruları kapamış durumdayız. İlginize teşekkürler! ♥

***

Merhaba! Her biri farklı yerlerde gerçekleşecek olan dört buluşmadan ibaret bir yolculuğa; içlerimize derinlemesine bakıp kendimizin daha çok farkında olmaya alan açacağımız, süreç boyunca birbirimizden destek ve kuvvet alacağımız, tortularımızın bir kısmını temizleyeceğimiz ve açılacak olan ferah alanda özümüzün parlamasını kolaylaştıracağımız bir alan davetine hoş geldin…

Çember ağırlıklı ve sürprizlere, sihirlere açık; -belki de en önemlisi- etkilerinin hayat akışımıza sızacağı şekilde tasarlandığı bir buluşma hayalinin içinde yer almak ister misin?

(Katılım için başvuru formu metnin en altında. Lütfen başvurunu gerçekleştirmeden önce metnin tamamını dikkatle oku.)

***

Buluşmaların omurgasını çemberlerin (the way of council) oluşturacağı süreçte farklı topluluk oluşturma ve iletişim araçlarını uygulayıp çeşitli oyunlardan, meditasyonlardan faydalanırken an’ın getireceği her türlü katkıya açık kalacağız. Kimi zaman katılımcıların paylaşacağı armağanlarına, kimi zaman sürpriz kolaylaştırıcılara kapımız açık olacak.

Her buluşmanın sonunda, süreçten daha iyi faydalanabilmek adına kendimiz için minik ev ödevleri belirleyeceğiz. Bir sonraki buluşmada bu ödevleri yapıp yapmadığınızı kontrol eden kimse olmayacak, sizden başka…

***

İlk iki turunda hafta sonları büyük şehirlerde bir araya geleceğimiz, baharın en keyifli günlerinde kendimizi Likya Yolu’na (Fethiye) taşıyacağımız, yaz aylarında ise sürpriz bir yola doğru düşeceğimiz bir seri… Aynı grupla tekrar tekrar bir araya gelip derinleşeceğimiz, fiziksel buluşmalar haricinde de iletişim hâlinde kalacağımız ve kendimize has bir haberleşme, dayanışma, destekleşme modeli yaratacağımız bir süreç…

Açılışı İstanbul’da 2-3 Şubat’ta gerçekleştireceğiz; ikinci buluşma ise -katılımcıların ağırlıklı olarak nereden olduklarına göre- İzmir’de veya Ankara’da 2-3 Mart’ta…

20-24 Nisan’da Likya bölgesinde üçüncü kez bir araya geldikten sonra grup olarak kararlaştıracağımız yer ve tarihte bir de yaz buluşması deneyimleyeceğiz.

Şehirdeki buluşmalarda her iki gün ortalama altışar saat bir araya geleceğiz, diğer ikisinde ise birkaç tam gün birlikte olacağız. Buluşmaların nerede gerçekleşeceği, tam olarak hangi saatler arasında bir araya geleceğimiz gibi detaylar ileriki zamanlarda katılımcılarla paylaşılacak.

***

Bir aradalıklarımızın nasıl ve ne ile geçeceğine dair ön hazırlığımız olacak elbette; bunla birlikte an’da doğmak isteyeni “okumaya” çalışıp buna alan açacağız. Şu an itibariyle öngörülen akış ise temel hatlarıyla şu şekilde:

İlk buluşmada, hayatta bulunduğumuz yerlere bakıp yolculuğumuzun neresinde olduğumuzu berraklaştırmak üzere çalışacak, şimdiden itibaren bizler ve bütün için en hayırlı olan yönlere dair birtakım içgörüler edinecek, kendimizle ve diğer katılımcılarla bağlantı kurmaya başlayacağız.

İkinci buluşmada, bu içgörüleri ve bağlantıları sağlamlaştırır ve derinleştirirken, bir yandan da çember dinamiklerine alan açacak ve çember uygulamasını hayatlarımıza ne şekilde aktarabileceğimize dair çalışmalar yapacağız.

Üçüncüsünde, doğanın kolaylaştırıcılığından daha fazla destek alacak, kendimizle ve grupla derinleşen bağlantımızı yürüyüşlerle ve elementlerle besleyeceğiz;

Yeri ve zamanı benim için de belirsiz olan son buluşmayı* ise doğmak isteyen her türlü sürprize açık bırakıyoruz lâkin şu an için, yine doğanın içinde ve birkaç günlük bir süreç öngördüğümü söyleyebilirim.

* “Son buluşma” diyorum ama kim bilir… 🙂

Fiziki bir araya gelişlerimizin yanı sıra süreç boyunca, grup olarak belirleyeceğimiz yöntemlerle ve zaman aralıklarında haberleşmeye, birbirimizin yolculuklarına şahitlik etmeye ve birbirimizi desteklemeye devam edeceğiz.

***

Birkaç önemli bilgi:

– An itibariyle içimden geçen katılımcı sayısı 12 olmakla birlikte başvuru durumlarına göre yeniden değerlendirilebilir.

– Buluşmaların tamamına katılmanız önemli. Elbette ki hayatta beklenmedik gelişmeler yaşanabilir ancak böyle bir şey olmadığı sürece, dört buluşmanın her birine tam katılım niyetiyle başvurmanızı rica ediyorum.

– Buluşmaların her birinin sonrasında, diğer davetlerimde olduğu üzere “gönül bedeli” (armağan ekonomisi) ile karşılık vermeniz için bir alan açacağız. Maddi imkânlarınıza ve içinizde oluşan verme isteğine göre oluşacak olan karşılığı iletebileceksiniz.

– Katılım için herhangi bir ön koşul olmamakla birlikte, çember ve benzeri yöntemlere aşina olan ve/veya kendi ile çalışmaya ve derinleşmeye açık olan dostların katılımlarına alan açmak istiyorum.

– İçinizde sürece dair sorular canlandığı takdirde lütfen bana ulaşın: emreertegun@gmail.com

*** *** ***

Emre Ertegün

2012’de ikinci hayatına başladığından beri çemberin içinde; hayatı dinlemeye çalışarak onun akışına ve ritmine uygun bir şekilde yaşamayı öğrenme yolculuğunda.

Bu yolculuğu yalnız yapmak ona göre değil. Bir taraftan yazarak* kendi hikâyelerini paylaşırken diğer taraftan çember merkezli buluşma davetleri** ile candaşlarla yan yana gelmenin tadını çıkarıyor.

* Topluluk desteğiyle basılmış bir kitabın yanı sıra (Yeni’ye Doğru) aktif bir blogu var (http://icimdensohbetler.blogspot.com).

** 2013’ten bu yana; Armağan Ekonomisi – 101, Armağan Ekonomisi – 102, Hayatı “Kut”layalım, Topluluk “Can”dır, Şenlikli Ekonomi, Çemberli-Oyunlu Doğa Yürüyüşü, Para, Para Oyununda Yeni Sahne isimli buluşmalar

***

Bütünün hayrına niyetiyle…

Başvuru formu: https://goo.gl/forms/EqW6UoxHA7g8JdUx1

Detaylar

Başlangıç:
20 Nisan 2019 @ 13:00
Bitiş:
24 Nisan 2019 @ 13:00