Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Çemberler, Oyunlar, Doğa Yürüyüşleri @Likya Yolu – 8

1 Mayıs 2019 @ 13:00 - 5 Mayıs 2019 @ 13:00

Yerimiz dolmuştur. İlginiz için teşekkürler.

*** *** ***

Son yıllarda kalbime düşen çeşitli buluşma fikirlerinin belki de en nadidesi; çemberlerin, oyunların ve doğa yürüyüşlerinin yan yana geldiği davetin sekizincisi…

Harika dağları, ormanları ve koyuyla Kabak’ta Kök Kamp‘ta toplanıyoruz. Detaylar ise aşağıda.

Çemberlere, oyunlara, yürüyüşlere dair Emre’den birkaç kelâm:

— The Way of Council çemberleri* uzun zamandır hayatımın önemli bir parçası iken özellikle 2019 bunu çok daha sık uyguladığım bir yıl olarak başladı ve öyle de devam edecek gibi görünüyor.

Çemberde herkes merkeze eşit mesafededir, hiyerarşi yoktur ve birbirimizin aynalığında kendimizle yüzleşiriz. Kimse kimseye akıl vermez, yol yordam öğretmez; yalnızca hikâyelerimizi paylaşırız ve şifa kapımızı çalar… Çemberler benim için, hem biricikliğimizi kutladığımız ve onurlandırdığımız hem de aslında aynı özden geldiğimizi tekrar tekrar idrak ettiğim çok kıymetli bir alan ve bu alanı yeniden ve yeniden açıyor olmak büyük lütuf.

* The Way of Council, Amerikan yerlilerinin ve diğer bazı kadim kültürlerin geleneklerinden damıtılmış, dünyanın birçok yerinde uzun yıllardır uygulanan, basit ve bir o kadar etkili ve şahane bir iletişim yöntemi.

— Oynayacağımız oyunların arkasında genellikle bir öğrenme hedefi, bir amaç olmayacak ve her şeyden önce keyifli zaman geçirmek ve eğlenmek için oynayacağız. Bunla birlikte oyunlar kendimize dair bir sürü farkındalık açığa çıkarma potansiyeli taşıyor ve dahası grup içi iletişimi ve etkileşimi son derece keyifli hâle getiriyor.

— Tarihi Likya bölgesinde birlikte deneyimleyebileceğimiz muhtelif yürüyüş rotaları var; grubun genel akışına ve keyfine göre bunların ikisini veya muhtemelen üçünü gerçekleştireceğiz. Mesela bir tanesinde şelaleye giden harika yolu yürüyecek ve buz gibi suyla buluşacağız; diğerinde -adı üstünde olan- Cennet Koyu’na bir yürüyüş yapacağız; diğerinde ise belki Aktaş Plajı’nı ziyaret edecek, belki de Likya Yolu’nun Hisarönü-Faralya veya Faralya-Kabak etaplarını yürüyeceğiz.

— Mekân —

Konaklamayı Kabak – Kök Kamp’ta gerçekleştireceğiz. Geçtiğimiz yıl birkaç kere ziyaret etme şansı bulduğum bu güzel mekânın öne çıkan özellikleri -bana göre- harika yemekleri, orayı işleten tatlı can’lar ve muhteşem dağ ve deniz manzarası.

Facebook sayfaları da mevcut olmakla birlikte instagram hesaplarını (kokkamp) bir tık daha aktif kullandıklarını belirtmeliyim.

— Ücret Bilgisi —

* Kök Kamp için

Birçok konaklama seçeneği mevcut. Kendi çadırınızda kalabileceğiniz gibi mekânın sunduğu ve içinde yatakların olduğu çadırları veya bungalovları da seçebilirsiniz. Fiyatlar ise şu şekilde:

– Kendi çadırınız: Gecelik 80 TL, 4 gece için 320 TL.

– Kök Kamp’ın standart çadırı (iki kişi konaklama hâlinde): Gecelik 80 TL, 4 gece için 320 TL

– Kök Kamp’ın standart çadırı (tek konaklama hâlinde): Gecelik 90 TL, 4 gece için 360 TL

– Kök Kamp’ın oba çadırı (iki kişi konaklama hâlinde): Gecelik 100 TL, 4 gece için 400 TL

– Kök Kamp’ın oba çadırı (tek konaklama hâlinde): Gecelik 110 TL, 4 gece için 440 TL

– Bungalowda konaklama (iki kişi konaklama hâlinde): Gecelik 150 TL, 4 gece için 600 TL

Bu fiyatların hepsine sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil.

Konaklama tercihinizi başvuru formunda seçebilirsiniz. Yalnız çadır sayıları sınırlı olduğundan, yukarıdaki seçeneklerin bazıları zamanla devre dışı kalabilir. Bu durumda listeyi güncelliyor olacağım.

* Emre için

Gerçekleştirdiğim tüm etkinliklerde olduğu gibi bunda da önceden belirlenmiş bir ücret talep etmiyorum. Etkinlik sonundaki hissiyatınıza ve bütçenize göre, para ve/veya içinizden gelen her türlü armağanı şükranla kabul edeceğimi söyleyebilirim. Bunla birlikte başvuran dostlara yapacağım bilgilendirmede, -süreci kolaylaştırmak adına- bana makul ve dengeli gelen bir aralık önerisinde bulunacak ve bu aralıkta kalmayı seçebileceğiniz gibi bunun üstüne çıkmanıza ya da altına inmenize razı olacağım.

*** *** ***

Toplam katılımcı sayısı 12 olacak.

Yanınızda neler getirmeniz gerektiğini ve diğer lojistik detayları, gelecek olan kişilerle paylaşacağım. Bunun dışında aklınıza takılan herhangi bir konu varsa messenger veya emreertegun@gmail.com üzerinden bana yazabilirsiniz.

Detaylar

Başlangıç:
1 Mayıs 2019 @ 13:00
Bitiş:
5 Mayıs 2019 @ 13:00

Mekan

Kök Kamp
Uzunyurt Mahallesi, Kök Kamp, Fethiye/Muğla Province
Muğla, Türkiye
+ Google Haritalar