Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

erkek dediğin…

8 Şubat 2023 - 22 Mart 2023

Afiş: Aliye Burcu Ertunç

… her şeyden önce insandır; can taşır, kalp taşır.
… kendine hastır, eşsizdir, aynısından bir tane daha yoktur (ikizi olsa dahi)
… çok özeldir, kıymetlidir (öyle hissetmemesi bu gerçeği değiştirmez)
… kendine has armağan(lar)ı vardır ve ancak o aracılığıyla gerçekleşecek tohumlar taşır (farkında olabilir ya da olmayabilir)
… duyguları vardır (hissetmemeyi öğrenmiş olabilir, derinliğinin farkında olmayabilir ama duygular oradadır ve sabırla görülmeyi beklerler)
… ağlar, hem de öyle güzel ağlar ki tadından yenmez.

***

Canım adamlar,

Erkekliğe dair içimize işlemiş olan (evet evet, ben de dahil) tüm klişelerin ötesine geçip insanlığımızı ve biricikliğimizi keşfetme yolculuğuna davet ediyorum sizi. Kendini erkek olarak tanımlayan tüm canlara açık bir alana. Çoktan bu yola girmiş olmanız veya çok başında olmanız fark etmez.

Özgün doğamızı erkek kardeşlerin aynasında hatırlamak, kutlamak, bilmek için…

***

8-15-22 Şubat & 1-8-15-22 Mart Çarşamba akşamları 20:30 – 23:00 arasında çember adabında* bir araya geliyor, diğer bazı araçların da (meditasyonlar, minik oyunlar, iletişimi kolaylaştıran yöntemler vs.) desteği ile hep birlikte ve tek tek kendimize doğru bir sefere çıkıyoruz.

Şu an kim olduğunu bilmediğim 12 kişi & bir Emre…

Çevrimiçi…

 

* Çember alanına dair bilgi edinmek için,

>>> Birkaç yıl önce yazmış olduğum çember-101 ve çember-102 yazılarına (üstlerine tıklayarak) erişebilirsiniz.

>>> Geçtiğimiz haftalarda Deniz Er ile çembere dair yapmış olduğumuz röportaj için de şöyle buyurabilirsiniz.

***

İlk iki hafta tanışmayla ve yaşam yolculuğumuzda canlı olan konularla ilgili genel paylaşımlarla bir miktar kaynaştıktan sonraki dört haftanın her birinde büyük mevzulardan birine gireceğiz. Muhtemel başlıklarımız ise aile, aşk-meşk, para-iş, ölüm… Son hafta ise ortalığı toplayıp kapıyı kapatıp çıkacağız.

Sürecimizi destekleyecek bir de whatsapp grubumuz olacak ve oradan gelecek yönlendirmelerle kendimizle, birbirimizle ve bütünle olan muhabbetimizi daha da derinleştirme şansımız olacak.

Ve ilk kez şöyle de bir alan açmak istiyorum katılımcılara: İlk 2 hafta boyunca her bir katılımcıyla birer kere 30-45 dakikalık bire-bir görüşme. Burada alan tamamen size ait ve sizin için olacak. İster genel halinizi, ister bazı özel hikayelerinizi, ister geleceğe dair niyetlerinizi veya başka şeyler paylaşabilirsiniz. Bense çemberlerde olduğu gibi tüm dikkatim ve özenimle sizi dinleyecek ve kimi zaman sorularla destek olacağım. Talep ettiğiniz -ve bende uyanan canlı fikirler oluştuğu- takdirde bazı önerilerde de bulunabilirim.

***

Armağanlaşalım mı?

Beni tanıyanların iyi bildikleri üzere, gerçekleştirdiğim tüm çalışmaları armağan ekonomisi ruhu ile sunuyorum; bu da demek oluyor ki katılımcılar her bir buluşmanın sonunda bütçelerine ve memnuniyetlerine göre dilediği karşılığı verebilecek.

Bunla birlikte,

1- Katılımcılar ne verecekleri konusunda tamamen özgürler ve bu kararı kolaylaştırmak adına genellikle bir önerilen aralık sunuyorum. 7 haftalık sürecin bütünü için önerdiğim aralık 1.600 – 2.900 TL.

Sürecimizin en sonunda -bağlayıcı olmayan- bu aralığın içinde kalabileceğiniz gibi şartlarınız uygun olmadığı ve/veya o kadar etmediğini düşündüğünüz takdirde altına inebilir, bilakis imkanlarınız rahat olduğu ve/veya süreçten çok memnun kaldığınız takdirde üstüne çıkabilirsiniz. Yani gerçek aralık sıfırdan sonsuza her türlü karşılığı kapsıyor.

2- Erkek dediğin…’e kabul edilen canlardan niyetlerini ete kemiğe büründürmeleri ve kesin kayıt olmaları için depozito niyetine 500 TL rica edeceğim. Yedi haftanın sonunda, vermek istedikleri karşılıktan bunu düşerek aktarım yapabilecekler; olur da vermek istedikleri karşılık bu tutarın altında kalır ise istedikleri kadarını geri vereceğim. :))

!!! Her bir katılımcının dengede ve helâlleşmiş hissettiği tutar neyse başımın üstünde yeri var; sevgiyle ve mutlulukla kabul edeceğim.

Emre’ye dair…

10 yılı aşkın süredir yalınlaşma ve kendini bilme yolculuğundayım. Hayatıma giydirdiğim çember pratikleri ve uzun yıllar kırsalda sürdürdüğüm sade yaşamın yanı sıra Rob Dreaming, Andrew Davies ve son yıllarda Meryem Suna ile çalışma şansına erişmem yolculuğumun önemli kilometre taşlarını oluşturdu.

2013’ten bu yana birçok etkinlikte, çemberde alan tutmuş olup bir süredir yakın ilişkiler, cinsellik konularına biraz daha fazla eğilmeye başladım; zaman zaman da sadece erkeklere yönelik olan çemberlere, buluşmalara alan açıyorum.

Yogayı, derin muhabbetleri, oyun oynamayı, okumayı, yazmayı, dans etmeyi ve kahvaltıyı çok seviyor; hayata, aklım yettiğince ve becerebildiğim ölçüde ekoloji ve bütünün faydası açısından yaklaşıp buna göre yaşamaya gayret ediyorum.

“Yeni”ye Doğru adlı kitabın ve bol miktarda deneme yazısının aracısı olup son zamanlarda yazılarımı instagram hesabımda paylaşıyorum.


Başvuru

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu özenli bir şekilde ve zaman ayırarak doldurun ve ardından e-posta üzerinden gelecek olan bilgilendirmeleri takip edin.

https://forms.gle/pPBY7VkNDCDZGQo69

Hayrolsun; keyifle, neşeyle, aşkla…

Detaylar

Başlangıç:
8 Şubat 2023
Bitiş:
22 Mart 2023

Mekan

çevrimiçi