Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Flört Meclisi – İstanbul

6 Temmuz 2022 @ 19:30 - 23:00

Flört Meclisi, yeni insanlarla tanışma ve derinleşme konusuna farklı bir yaklaşım getiriyor.

Maskelerimizi çıkardığımız, önce kendimizle olan bağlantımızı sağlayıp diğerleriyle o şekilde ve daha gerçek hallerimizle ilişkilendiğimiz bir muhabbet alanı…

“Ne iş yaparsın?”, “Ne okudun?” gibi basmakalıp ve ezber soru cevaplardan ziyade andaki gerçekliğimizi fark edip onu paylaşmaya davet edildiğimiz turlar…

Kimisi sözel, kimisi sözcüklerin ötesinde temas kurma yollarının bazılarını deneyimleme ve zihinsel olanın ötesinden bir yerden bağlantı kurma fırsatı…

Çekim olgusunu araştırma, kimlere ne şekillerde çekildiğimiz konusunda farkındalık sağlama şansı…

Benzer kafa yapılarında ve açık kalpli insanlarla tanışmak ve derin, doyurucu bağlantılar kurmak için oyunsu bir olanak…

Önceden ne söyleyeceğini, ne yapacağını planlamaya gerek duymaksızın spontan ve özgün olma fırsatı…

Derindeki özünüzün yüzeye çıkabileceği güvenli bir alan…

 

İster eğlenceli bir akşam geçirmek isteyin, ister derin arkadaşlıklar ya da kısa veya uzun dönemli ilişki arıyor olun; bağlantı kurmaya dair arzunuzla ve diğer insanlarla açık kalpli bir şekilde tanışma hevesinizle bekleniyorsunuz.

 

Yerinizi almadan önce tüm açıklamaları dikkatle okumanızı ve sonrasında metnin en altındaki bağlantı üzerinden başvuru formunu doldurmanızı rica ediyoruz. Ardından sizlerle hızlı bir şekilde iletişime geçeceğiz.

 

Orada bizi ne bekliyor?

Flörtleşme faslına ve birbirimizle iletişime geçmeden önce, ilk olarak kendimizle bağlantıya geçmeye odaklanacağız. Ancak kendimizle bağlantıda olduğumuz zaman diğerleriyle hakiki bir şekilde tanışabilir ve ancak o zaman bir eşleşmenin doğru olup olmadığını anlayabiliriz.

Flört Meclisi, klasik speed-dating uygulamasının ilginç bir çeşitlemesi. Birbirine doğru bakan içiçe iki çemberimiz olacak. İç çemberdeki her bir kişi dış çemberdeki bir kişi ile eşleşecek. Ardından bir sonraki kişiyle, ve bir sonrakiyle; ta ki diğer çemberdeki herkesle eşleşene kadar…

Bazı yönergelerle, verilen bir görevle veya üstüne konuşulacak bir konu başlığıyla size yardımcı olacağız ve böylece klasik “Nerelisin?”, “Ne yapıyorsun?” gibi yüzeysel konuşmaların ötesinde birbirinizi tanımanızı, deneyimlemenizi kolaylaştıracağız.

Birebir görüşmeler bittikten sonra ise büyük çemberde son bir kez daha bir araya geleceğiz ve gecenin sonuna geldiğimizde özel bir “eşleşme süreci” gerçekleştireceğiz: Her biriniz, bu geceden sonra kimlerle yeniden görüşmek isteyebileceğini bize bildirecek ve birkaç gün içinde karşılıklı eşleşmelerinizin ve iletişim bilgilerinin yer aldığı bir e-posta alacaksınız. Bundan sonrası ise size kalmış.

 

Gecenin akışı

> Anlaşmalar ve güvenli bir alan oluşturma

> Meditasyon ve kendine bağlanma

> Bilinçli speed-dating süreci

> Kapanış ve gizli eşleşme süreci

 

Diğer konular

> Mekânımız Bi’Stüdyo: Mecidiyeköy Mh. Büyükdere Cd. Naci Kasım Sk. No:1A, Şişli

www.instagram.com/bistudyoofficial

> Etkinlik saatimiz: 19:30 – 23:00 (Bitiş için artı/eksi yarım saatlik pay bırakın lütfen.)

> Buluşma saatinden 15 dakika önce mekâna varmış olun; böylece nefeslenmek, alana uyumlanmak ve bir şeyler yudumlamak için zamanınız olsun.

Dikkat: Geç kaldığınız takdirde sizi etkinliğe kabul edemeyeceğiz. Bu nedenle zamanlamaya özen göstermeniz çok önemli!

> Buluşma esnasında alkol veya herhangi bir uyarıcı madde kullanılmayacaktır. Lütfen gelmeden önce de kullanmayın; sizi zihniniz berrak olarak bekliyoruz.

> Duşunuzu alın, dişinizi fırçalayın, rahat ve tamamen kendiniz gibi hissettiğiniz kıyafetler giyin. Yerde matlarda ve minderlerde oturuyor ve zaman zaman hareket ediyor olacağız; kıyafetinizin bunun için uygun olduğundan emin olun.

> Bu, parfümsüz bir buluşmadır. Lütfen kimyasal parfümlerinizi sürünmeden gelin. Doğal kokumuz çekim konusunda önemli ve kıymetli etkenlerden biri; bastırmayalım.

> Buluşmamızın başlangıcında yönergelerimizi ve sınırlarımızı net bir şekilde tanımlayacağız, ki herkes kendini güvende hissetsin. Buluşma süresince herkes tam bir özgürlük içinde olacak ve hiç kimsenin o an yapmak istemediği hiçbir şeyi yapması zorunlu olmayacak. Yani her bir katılımcı, katılım düzeyini kendi sınırları çerçevesinde anbean kendi belirleyecek.

> Bu buluşma daha ziyade kadınlarla erkekleri buluşturmayı hedefliyor olmakla birlikte tüm yönelimlere açıktır. Katılımcılar cinsiyetlerine göre eşleştirilecek fakat farklı cinsel ifadeleri ayrıştırma gibi bir niyetimiz yok.

Belki zamanla diğer yönelimlere yönelik buluşmalar da gerçekleştiriz, kim bilir. 🙂

> Gecenin tamamında ya da büyük bir kısmında karşı cinsten biriyle eşleşeceksiniz; başvuruları kabul ederken cinsiyet dengesini gözeteceğiz.

> Buluşmamız 26 kişiye açıktır ve katılımcılar başvurma sırasına göre kabul edilecek olup yerimiz dolduğunda kayıtlar kapanacaktır. İlgileniyorsanız oyalanmamanızı öneririz.

> Eğilimlerinizin ve ideal beklentilerinizin ötesinde, her türlü eşleşmeye kalp açıklığıyla yaklaşmanızı öneriyoruz.

Berrak bir zihinle, oyuncu bir yaklaşımla ve kalbinizi açma niyetiyle gelin!

Sizle bu deneyime dalmayı iple çekiyoruz!

 

Kolaylaştırıcınızla tanışın

Yazma ile arası iyi olmakla birlikte kendini anlatmayı pek de sevmeyen Emre, uzun zamandır yalınlaşma ve kendini bilme yolculuğundadır. Hayatına giydirdiği çember pratikleri ve kırsalda sürdürdüğü sade yaşamının yanı sıra Rob Dreaming, Andrew Davies ve son yıllarda Meryem Suna ile çalışma şansına erişmesi bu yolculuğun önemli kilometre taşlarını oluşturmaktadır.

2013’ten bu yana birçok etkinlikte, çemberde alan tutmuş olup son zamanlarda yakın ilişkiler, cinsellik konularına daha fazla eğilmeye başlamış, bir yandan da sadece erkeklere yönelik olan çemberlere, buluşmalara ağırlık vermeye başlamıştır.

Yogayı, derin muhabbetleri, oyun oynamayı, dans etmeyi ve kahvaltıyı çok sever; hayata, aklı yettiğince ekoloji ve bütünün faydası açısından yaklaşıp buna göre yaşamaya gayret eder.

Yeni”ye Doğru adlı kitabın* ve bol miktarda deneme yazısının aracısı olup yazılarını bir süredir HT Hayat portalında ve instagram hesabında paylaşmaktadır.

* Kitap, Emre’nin web sitesinden PDF formatında indirilebilir.

 

Armağanlaşma

Etkinliğimiz armağan ekonomisi esasına dayanıyor. Buluşmanın sonunda, memnuniyetiniz ve bütçeniz doğrultusunda içinizden gelen katkıyı sunmanız için bir alan açacağız.

Karar verebilmenizi kolaylaştırma niyetiyle belli bir fiyat aralığı önereceğiz ve fakat bu bağlayıcı bir aralık olmayacak. Altına inmeniz de, üstüne çıkmanız da mümkün. Yani gerçek aralık, 0’dan sonsuza her türlü meblağı kapsıyor. :))

Bunla birlikte yerinizi kesinleştirmek için, buluşmanın başlangıcında geri verilmek üzere bir miktar depozito rica edeceğiz.

Bunlara dair biraz daha detaylı bilgiyi başvuranlarla paylaşacağız.

***

Başvuru için: https://forms.gle/J4RjjdkcUrurAkwX6

Buluşmaya dair her türlü sorunuz için Sedef Güneş’e ulaşabilirsiniz: sdfgunes@gmail.com

Detaylar

Tarih:
6 Temmuz 2022
Saat:
19:30 - 23:00