Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Emre Ertegün ile Ankara çemberleri

24 Ekim 2019 @ 19:30 - 25 Ekim 2019 @ 22:00

 

22 Ekim akşamı almış olduğum bir haberle Ankara’ya gitme durumum iptal oldu ve bu durumda bu buluşmayı da belirsiz bir tarihe ertelemek icap etti. Aslında ertelemekten de ziyade bir-iki ay içinde, daha uzun soluklu ve heyecan verici bir hâlde yeni bir duyuru gelmesi kuvvetle mümkündür.

O kadar tatlı ve derin bir katılımcı grubu oluşmuştu ve oluşuyordu ki bu kişilerle bir araya gelişimizin sonraya kalmasına dair hafif bir hüznüm var. Bunla birlikte, olması icap edenin olduğuna ve olacağına dair güvenim çok daha büyük.

Umuyorum ki yakında bir araya gelmek üzere…
Emre

*** *** ***

24 ve 25 Ekim’de Ankara’da iki çember (the way of council) buluşması.

The way of council, Amerikan yerlilerinin ve diğer birçok kadim kültürün geleneklerinden damıtılmış, dünyanın birçok yerinde uzun yıllardır uygulanan, basit ve bir o kadar etkili bir iletişim yöntemidir. Council çemberinde herkes merkeze eşit mesafededir, hiyerarşi yoktur ve birbirimizin aynalığında kendimizle yüzleşiriz. Kimse kimseye akıl vermez, yol yordam öğretmez; yalnızca hikâyeler paylaşılır ve şifa kapımızı çalar…

***

İlk buluşma bir tanışma ve yoklama (check-in) çemberi olacak. O günün enerjisine göre sözcükler ve sorunun formu değişebilir fakat özünde “Bu aralar nasılım?”, “Ne hissediyorum?”, “Şu an bende neler canlı?” gibi bir soru etrafında paylaşımlar yapacağız.

İkincisi ise uzun zamandır gönlümde yatan ve buna dair alanlar açmaya niyetlendiğim bir aslana dair: Yakın ilişkilerimize ve özellikle de -tam olarak hangi kelimenin doğru ifade ettiğinden emin olmamakla birlikte- sevgilisel, romantik diye isimlendirebileceğimiz ilişkilerimize bakacağımız bir çember deneyimleyeceğiz.

Her iki çembere de alandaki ve an’daki ihtiyaca göre birkaç oyun ve bedensel hareket, minik meditasyonlar eşlik edebilir; buluşmamızın omurgasını ise the way of council geleneğini deneyimleyeceğimiz çemberler oluşturacak.

Yerinizi almak için daha önce herhangi bir çember deneyiminizin olması veya halihazırda bir ilişki yaşıyor olma gerekliliği yok.

***

Her iki buluşmaya da katılabilecek can’lara öncelik vereceğiz. Sadece birine gelebilecek olanlara ise başvuru durumuna göre -belki- yer açabileceğiz. Buna dair durumunuzu ve tercihinizi, aşağıda bağlantısı yer alan başvuru formunu doldururken iletebilirsiniz.

Program, Yer, Katılım

İlk gün: 24 Ekim Perşembe – 19:30 – 22:00 – (tanışma ve yoklama)
İkinci gün: 25 Ekim Cuma – 19:30 – 22:00 – (yakın ilişkilerimize bir kez de çember ile bakmak)

Buluşmamız arkadaşımın Kuğulu Park yakınlarındaki yoga stüdyosunda gerçekleşecek; adres ve konum bilgilerini katılımcılarla paylaşacağız.

Her iki çember için 12’şer kişilik yerimiz var. Başvuru için şu adresteki kısa formu doldurmanız yeterli. https://forms.gle/zWCHXRRLkkSaVPYi8

Ücret

Buluşmamız armağan ruhuyla gerçekleşecek. Katılmak için ödemeniz gereken, önceden belirlediğimiz bir tutar, etiket yok. Çemberlerin sonunda, bütçenize ve içinizde oluşacak olan memnuniyet derecesine göre nasıl bir karşılık vereceğinizi, hatta verip vermeyeceğinizi siz belirleyeceksiniz. İçimde her bir buluşma için 50 – 150 TL gibi bir önerilen aralık oluşmakla birlikte bu aralıkta kalmanıza, bunun üstüne çıkmanıza ya da altına inmenize razıyım ve ayrıca alternatif karşılık önerilerinize de açığım.

İletilecek olan tutar, bu buluşma için mekânını açacak olan arkadaşımla aramızda, yine armağan ekonomisi çerçevesinde, şu an bizim de bilmediğimiz bir şekilde ve oranda paylaşılacak. 🙂

***

Emre Ertegün

2012’de ikinci hayatına başladığından beri çemberin içinde; hayatı dinlemeye çalışarak onun akışına ve ritmine uygun bir şekilde yaşamayı öğrenme yolculuğunda…

Bu yolculuğu yalnız yapmak ona göre değil. Bir taraftan yazarak* kendi hikâyelerini paylaşırken diğer taraftan çember merkezli buluşma davetleri** ile candaşlarla yan yana gelmenin tadını çıkarıyor.

* Topluluk desteğiyle basılmış Yeni’ye Doğru kitabının yanı sıra blog yazılarına web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. (www.yeniyedogru.com).

** 2013’ten bu yana; Armağan Ekonomisi – 101, Armağan Ekonomisi – 102, Hayatı “Kut”layalım, Topluluk “Can”dır, Şenlikli Ekonomi, Çemberli-Oyunlu Doğa Yürüyüşü, Para, Para Oyununda Yeni Sahne, Seyrüsefer, SaPerCu isimli buluşmalar…

Detaylar

Başlangıç:
24 Ekim 2019 @ 19:30
Bitiş:
25 Ekim 2019 @ 22:00