Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

SeyrüSaPer – İzmir

24 Aralık 2019 @ 19:30 - 6 Şubat 2020 @ 22:00

İnsan olmak bir acayip iş. “İyi cesaret edip gelmişiz bu hayata” diyorum zaman zaman. İnişler-çıkışlar, tekrarlanan döngüler, hâlden hâle sürüklendiğimiz süreçler… Büyülü olan ise bütün bunları hem ne kadar biricik hem de temelde nasıl da benzer şekillerde yaşadığımız; aynı anda ne kadar farklı ve bir o kadar bir olabildiğimiz.

Bu birlikte çıkacağımız bir yolculuk, hayattaki yerimize bakacağımız bir seyrüsefer. Buluşma günlerinden dolayı ise ismi SeyrüSaPer :)) Aynı grupla sekiz buluşma boyunca yükseliş ve düşüşlerimizi, neşemizi ve kederimizi, keyfimizi ve sıkkınlıklarımızı; kısacası insan olmaya dair hâllerimizi paylaşacak ve birlikte yol alacağız.

SeyrüSaPer, omurgasını çemberlerin (the way of council*) oluşturacağı bir buluşmalar dizisi. Burada günbegün kendimizle hemhâl olurken aynı zamanda çemberde oturan diğer canların, yani aynalarımızın hikâyelerine ve hâllerine de şahitlik edeceğiz. Çemberlerin yanı sıra; oyunlara, meditasyonlara ve anda ortaya çıkabilecek ihtiyaçlara yönelik diğer muhtelif araçlara da alanımız açık olacak (katılımcıların paylaşmak isteyebileceği armağanlar dahil).

* The way of council, Amerikan yerlilerinin ve diğer birçok kadim kültürün geleneklerinden damıtılmış, dünyanın birçok yerinde uzun yıllardır uygulanan, basit ve bir o kadar etkili bir iletişim yöntemidir. Council çemberinde herkes merkeze eşit mesafededir, hiyerarşi yoktur ve birbirimizin aynalığında kendimizle yüzleşiriz. Kimse kimseye akıl vermez, yol yordam öğretmez; yalnızca hikâyeler paylaşılır ve şifa kapımızı çalar…

Bu, yaklaşık iki aya yayılan bir buluşma çağrısı. İki haftada bir, dört tur, aynı grupla, salı ve perşembe akşamlarını birlikte geçireceğiz. Aradaki zamanlarda da kendimizle ve grupla bağlantımızı sürdürmek için yine çeşitli araçlardan destek alacağız.

Buluşmanın spesifik konu başlıkları yok. Hayatlarımızda hangi konular varsa, bakacağımız konular bunlar olacak. Ve hangi konulara bakıyor olursak olalım, bunlar kaçınılmaz olarak kim olduğumuzla, bu hayattaki yerimizle, yolculuklarımızın nereden gelip nereye gittiğiyle ilgili olacak tabii ki. Ve sonuç olarak kendimize ve birbirimize birkaç arpa boyu yaklaşmış, sırtımızdan birkaç dirhem yük bırakmış olacağız… Bu yaklaşma ve bırakmanın miktarı ise bizim katılımımız, kendimizi açmamız ve sürece teslim olmamızla doğru orantılı olacak.

***

Program, Yer, Katılım

  1. Hafta: 24 Aralık & 26 Aralık
  2. Hafta: 7 Ocak & 9 Ocak
  3. Hafta: 21 Ocak & 23 Ocak
  4. Hafta: 4 Şubat & 6 Şubat

Her buluşma 19:30 – 22:00 arasında gerçekleşip en geç 22:30’a kadar uzayabilecek.

Buluşma yeri: KarşıYoga @Karşıyaka :)) Adres ve yol tarifi katılımcılara iletilecek.

12 katılımcı için yerimiz var.

Lütfen başvururken, katılımcıların bütün buluşmalarda bulunmalarının beklendiğini göz önünde bulundurun. Başvuru için şu adresteki formu doldurmanız yeterli: https://forms.gle/u56eeFLcP6XtqD3Z9

Ücret

Gerçekleştirdiğim tüm diğer etkinliklerde olduğu gibi bunda da ödemeniz gereken, önceden belirlenmiş net bir tutar yok; ödeme miktarını gönül bedeli esasına göre, bütçenize ve içinizde duyduğunuz memnuniyet hissine göre sizler belirleyeceksiniz. İçimde, her bir hafta için, ara süreçlerdeki çalışmaları da kapsayacak şekilde 200 – 400 TL (buluşmanın tamamı için 800 – 1.600 TL) gibi bir önerilen aralık oluşmakla birlikte bu aralıkta kalmanıza, bunun üstüne çıkmanıza ya da altına inmenize razıyım ve ayrıca alternatif karşılık önerilerinize de açığım.

Bu buluşmada ödeme konusuna dair daha önce deneyimlemediğim -ve bizzat uydurduğum 🙂 – bir yöntem de kullanmak istiyorum; detayları başvuranlarla paylaşırım.

İletilecek olan tutarlar, bu buluşma için mekânını açacak olan arkadaşımla aramızda paylaşılacak.

***

Emre Ertegün

2012’de ikinci hayatına başladığından beri çemberin içinde; hayatı dinlemeye çalışarak onun akışına ve ritmine uygun bir şekilde yaşamayı öğrenme yolculuğunda…

Bu yolculuğu yalnız yapmak ona göre değil. Bir taraftan yazarak* kendi hikâyelerini paylaşırken diğer taraftan çember merkezli buluşma davetleri** ile candaşlarla yan yana gelmenin tadını çıkarıyor.

* Topluluk desteğiyle basılmış Yeni’ye Doğru kitabının yanı sıra tüm blog yazılarına web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

** 2013’ten bu yana; Armağan Ekonomisi – 101, Armağan Ekonomisi – 102, Hayatı “Kut”layalım, Topluluk “Can”dır, Şenlikli Ekonomi, Çemberli-Oyunlu Doğa Yürüyüşü, Para, Para Oyununda Yeni Sahne, Seyrüsefer, SaPerCu ve şimdi de SeyrüSaPer isimli buluşmalar…

Detaylar

Başlangıç:
24 Aralık 2019 @ 19:30
Bitiş:
6 Şubat 2020 @ 22:00