Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kalp Kalbe – tohum (Bodrum)

4 Temmuz 2020 - 5 Temmuz 2020

DİKKAT: 5 Temmuz için yerimiz dolunca ve daha gelmek isteyen dostlar olunca ikinci bir grup daha oluşturduk. Şu an gelen başvuruları 4 Temmuz Cumartesi için kabul etmeye devam ediyoruz.

– Katılım için şu kısa başvuru formunu doldurmanızı bekliyoruz – https://forms.gle/3U3PeA2UiU7uLJLZ6

***

Kalp Kalbe, Emre’nin heybesine attığı ve yıllardır farklı isimler altında sunduğu çeşitli çalışmaları, inzivaları tek bir isim ve çatı altında bir araya getirme girişimidir.

Aşamalar birbirinden bağımsız ve bu çağrı sadece tohum buluşması için. Fidan (iki günlük), ağaç (üç günlük) ve orman (dört günlük) buluşmalarına da vakti geldikçe dileyenlerle devam edeceğiz.

Her aşamanın kendine has bir akışı olmakla birlikte hepsinde çemberlere* oturacak, hayatımıza kuş bakışı bakmamıza yardımcı olacak çeşitli uygulamalardan faydalanacak, oyunlar oynayacak, doğayla olan bağlantımızı hatırlayacak, birlikte farkındalıklı yemekler yiyeceğiz ve aslında temel olarak süreç boyunca meditatif bir alan var etmeyi deneyimleyeceğiz.

* Benim için çemberin ne olduğuna dair, geçtiğimiz haftalarda şöyle bir yazı paylaşmıştım: https://yeniyedogru.com/blog/2020/05/cember-101/

Tüm bunların arkasındaki temel niyet ise bizleri kendimizle hizalamaya yardımcı olması ve böylece hayatta bulunduğumuz yerin farkına varıp gitmek isteyeceğimiz yönü tayin edebilmemiz ve buraya ne şekilde gidebileceğimiz yönünde donanım sağlamamız…

***

5 Temmuz Pazar (ve 4 Temmuz Cumartesi) günleri, sürecin ilk adımı olan “tohum” buluşmalarının birincisi için Bodrum’da bir araya geliyoruz; 12:00 – 20:00 arasında birlikteyiz.

Buluşmamız Kızılağaç’ta gerçekleşecek ve tüm süreci açık havada ve fiziksel mesafe konusuna özen göstererek yürüteceğiz. Oynayacağımız oyunlardan yapacağımız tüm uygulamalara, hiç birinde diğer canlarla gereğinden fazla yakın olma zorunluluğumuz olmayacak. Yer ve diğer lojistik bilgileri başvuran canlarla paylaşacağız.

“Kalp Kalbe – Tohum”, katılmak isteyen herkese açık olmakla birlikte daha önce çemberlere oturmamış, kendini bireysel gelişim yolculuğunun başlarında gören dostlar için özellikle uygun bir alan. Bunla birlikte, yaşamın akışının doğrusal değil de döngüsel olduğunu hatırlayarak, yıllardır bu alanlarda yer alan dostlar bu davete çekiliyorlarsa mutlaka bu alandan alacakları ve katkı sunacakları şeyler vardır; herkesin başımızın üstünde yeri var.

***

Gerek katılımcı gerekse kolaylaştırıcı olarak içinde yer aldığım çalışmalarda en çok önem verdiğim konulardan biri, bu buluşmalarda yaşananların, kendine dair öğrenilenlerin ve farkındalıkların hayatlarımıza sızması. Bu nedenle, süreçte olan biteni heybenize atıp hayatlarınıza alabilmenizi sağlamak için elimden geleni yapacağım. (Tabii nihayetinde iş size düşecek elbette; hayatta herkes kendi yolunu yürüyor.)

Yedi yıldır aracı olduğum hiçbir hizmete fiyat etiketi koymadım, bu buluşma için de “ödemeniz gereken” belirli bir tutar yok. Gönül bedeli, başka bir deyişle armağan ekonomisi uygulamasına devam… Çalışmanın sonunda, bütçenize, memnuniyetinize ve içinizde oluşan verme hissine istinaden katkılarınızı sunmanız için şapkamı açacak ve vermek istediğiniz karşılıkları sevinçle ve şükranla kabul edeceğim.

Katılım için şu kısa formu doldurmanız yeterli: https://forms.gle/3U3PeA2UiU7uLJLZ6

Herhangi bir sorunuz oluşursa lütfen seslenin: emreertegun@gmail.com

***

Emre Ertegün

2012’de ikinci hayatına başladığından beri çemberin içinde; hayatı dinlemeye çalışarak onun akışına ve ritmine uygun bir şekilde yaşamayı öğrenme yolculuğunda…

Bu yolculuğu yalnız yapmak ona göre değil. Bir taraftan yazarak* kendi hikâyelerini paylaşırken diğer taraftan çember merkezli buluşma davetleri** ile dostlarla yan yana gelmenin tadını çıkarıyor.

* Topluluk desteğiyle basılmış Yeni’ye Doğru kitabının yanı sıra tüm blog yazılarına web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. www.yeniyedogru.com

** 2013’ten bu yana; Armağan Ekonomisi – 101, Armağan Ekonomisi – 102, Hayatı “Kut”layalım, Topluluk “Can”dır, Şenlikli Ekonomi, Çemberli-Oyunlu Doğa Yürüyüşü, Para, Para Oyununda Yeni Sahne, Seyrüsefer, SaPerCu, SeyrüSaPer isimli buluşmalar ve şimdi de Kalp Kalbe serisi…

***

Afiş için Begüm Aykan’a çok teşekkürler. ♥

Detaylar

Başlangıç:
4 Temmuz 2020
Bitiş:
5 Temmuz 2020
Etkinlik etiketleri:
, , ,