Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Flört Meclisi -İzmir- – 4

Nisan 27 @ 16:00 - 20:00

Geçtiğimiz günlerdeki Flört Meclisi’nin tadı damağımızda kalınca sıcağı sıcağına bir kez daha yapma isteği oluştu içimde (daha doğrusu, zaten vardı niyetim ama cumartesiden sonra katmerlendi).

Bu öyle bir buluşma ki biri(leri)yle eşleşme olasılığının güzelliği bir yana, sürecin kendisi çok keyifli ve yaşamın geri kalanı için de güzel ışıklar tutuyor, hatırlatmalar yapıyor. Anbean kendimizle bağlantı kurmaya, sınırlarımızı gözetmeye ve korumaya, başkalarının sınırlarına özen göstermeye davet var sürekli olarak.

Ayrıca -benim açtığım alan diye mi diyorum bilinmez,- gerçekten de çok yumuşak ve hafif bir güvenli alan oluşturduğumuzu gönül rahatlığıyla ifade edebilirim. Konu başlığı itibariyle çekincelere, gerginliğe sebep olması muhtemel bir zemine davet ettiğimin farkındayım ve fakat özenimle, dikkatimle, bu tip alanlar tutmadaki tecrübemle herkesin olabildiğince rahat hissetmesini epey kolaylaştırdığımı görüyorum. Şükür…

Evet canlar, dileyenleri önümüzdeki cumartesi için bir kez daha davet ediyorum (ardından kısa dönemde başka bir çağrım olamayacağını bilmenizi isterim). Birileriyle tanışmak, Eros’un varlığını hatırlamak/deneyimlemek, diğerleriyle başka bir yerden karşılaşma yaşamak ve bunun içinde kendini fark etmek isteyenleri bekliyorum.

 

Yukarıdaki kısım mektubumsu bir giriş oldu, aşağıya da geçen seferki davet metnini ekliyorum. Lütfen özenle ve zaman ayırarak okuyun ve orada olmanız gerektiğini hissediyorsanız olası tereddütlerinizi bir yana bırakıp formu doldurun.

 

Her geçen gün niceliksel olarak artıyor görünen sosyal olanaklar içinde yaşasak da birçoğumuz hakiki ilişkilenmelere, gerçek eşleşme olasılıklarına uzak düştük; yavan ve vasat bir etkileşim zinciri içinde buluyoruz kendimizi sıkça…

Flört dünyası da bundan nasibini alıyor. Kullanımı her geçen gün artan uygulamalar ile sadece göstermek istediğimiz tarafları vurguladığımız, olanaklar okyanusunda (?) anlık kararlarla ve çoğunlukla yüzeysel beğenilerle birbirimizi sağa/sola kaydırarak aradığımıza ulaşmaya çalışıyor ve istisnalar haricinde muvaffak olamıyoruz.

Flört Meclisi, bizleri kanlı canlı bir araya getirmekle ve olası müstakbel flörtleşmelerin güzelliğini, heyecanını taşımakla kalmıyor; birbirimizle önyargısız bir yerden ve her yeni kişi ile tertemiz bir zihinle karşılaşmayı teşvik ettiği için kendimize ve diğerlerine farklı bir şekilde yaklaşabileceğimizi hatırlatıyor bizlere. Ve etkisi bu buluşmanın ötesine geçme potansiyeli taşıyor…

Flört Meclisi,

Yeni insanlarla tanışmak ve derinleşmek için özgün ve keyifli bir yaklaşım…

Maskelerimizi çıkardığımız, önce kendimizle olan bağlantımızı sağlayıp diğerleriyle o şekilde ve daha gerçek hallerimizle ilişkilendiğimiz bir muhabbet alanı…

“Ne iş yaparsın?”, “Ne okudun?” gibi basmakalıp ve ezber soru cevaplardan ziyade andaki gerçekliğimizi fark edip onu paylaşmaya davet edildiğimiz turlar…

Kimisi sözel, kimisi sözcüklerin ötesinde temas kurma yollarının bazılarını deneyimleme ve zihinsel olanın ötesinde bir yerden bağlantı kurma fırsatı…

Çekim olgusunu araştırma, kimlere ne şekillerde çekildiğimiz konusunda farkındalık sağlama şansı…

Benzer kafa yapılarında ve açık kalpli insanlarla tanışmak ve derin, doyurucu bağlantılar kurmak için oyunsu bir olanak…

Önceden ne söyleyeceğini, ne yapacağını planlamaya gerek duymaksızın spontan ve özgün olma fırsatı…

Derindeki özünüzün yüzeye çıkabileceği güvenli bir alan…

 

İster sadece eğlenceli ve ilginç bir zaman geçirmek isteyin, ister derin arkadaşlıklar ya da kısa veya uzun dönemli ilişki arıyor olun; bağlantı kurmaya dair arzunuzla ve diğer insanlarla açık kalpli bir şekilde tanışma hevesinizle bekleniyorsunuz.

 

Yerinizi almadan önce tüm açıklamaları dikkatle okumanızı ve sonrasında metnin en altındaki bağlantı üzerinden başvuru formunu doldurmanızı rica ediyoruz. Ardından sizlerle hızlı bir şekilde iletişime geçeceğiz (e-postalarınızı -spam kutusu dahil- takip edin lütfen).

 

Akış

> Anlaşmalar ve güvenli bir alan oluşturma

> Meditasyon ve kendine bağlanma

> Bilinçli eşleşmeler/karşılaşmalar

> Kapanış ve gizli eşleşme süreci

 

Biraz daha detay

Flörtleşme faslına ve birbirimizle iletişime geçmeden, ilk olarak bulunduğumuz alanla ve kendimizle bağlantıya geçmeye odaklanacağız. Ancak kendimizle bağlantıda olduğumuz zaman diğerleriyle hakiki bir şekilde tanışabilir ve ancak o zaman bir eşleşmenin doğru olup olmadığını anlayabiliriz.

Eşleşme faslında birbirine doğru bakan iç içe iki çemberimiz olacak. İç çemberdeki her bir kişi dış çemberdeki bir kişi ile eşleşecek. Ardından bir sonraki kişiyle, ve bir sonrakiyle; ta ki karşı cinsteki herkesle eşleşene kadar…
Bazı yönergelerle, verilen bir görevle veya üstüne konuşulacak bir konu başlığıyla size yardımcı olacağız ve böylece yüzeysel konuşmaların ötesinde birbirinizi tanımanızı, deneyimlemenizi kolaylaştıracağız.

Birebir görüşmeler bittikten sonra ise büyük çemberde bir araya geleceğiz ve yolculuğumuzun sonuna geldiğimizde özel bir “eşleşme süreci” gerçekleştireceğiz: Her biriniz, bu günden sonra kimlerle yeniden görüşmek isteyebileceğini bize bildirecek ve birkaç gün içinde karşılıklı eşleşmelerinizin ve iletişim bilgilerinin yer aldığı bir e-posta alacaksınız. Bundan sonrası size kalmış.

 

Lojistik

Tarih: 27 Nisan Cumartesi
Zaman: 16:00 – 20:00
Yer: Varyete Sirk, Güzelbahçe (adres ve ulaşım bilgileri katılımını kesinleştirenlerle paylaşılacaktır)

Sizleri 15:30’dan itibaren bekliyor, en geç 15:45 civarında orada olmanızı öneriyoruz. Böylece nefeslenmek, alana uyumlanmak ve bir şeyler yudumlamak için zamanınız olur.

Dikkat: Geç kaldığınız takdirde sizi etkinliğe kabul edemeyeceğiz. Bu nedenle zamanlamaya özen göstermeniz çok önemli!

 

Önemli bilgiler

> Buluşma esnasında alkol veya herhangi bir uyarıcı madde kullanılmayacaktır. Lütfen gelmeden önce de kullanmayın; sizi zihniniz, bedeniniz ve nefesiniz berrak olarak bekliyoruz.

> Duşunuzu alın, dişinizi fırçalayın, rahat ve tamamen kendiniz gibi hissettiğiniz kıyafetler giyin. Yerde oturuyor ve zaman zaman hareket ediyor olacağız; kıyafetinizin bunun için uygun olduğundan emin olun. (Dilerseniz rahat oturmak için ufak bir minder veya yastık getirebilirsiniz.)

> Bu, parfümsüz bir buluşmadır. Lütfen kimyasal parfümlerinizi sürünmeden gelin. Doğal kokumuz çekim konusunda en önemli ve kıymetli etkenlerden biri; bastırmayalım.

> Buluşmamızın başlangıcında yönergelerimizi ve sınırlarımızı net bir şekilde tanımlayacağız, ki herkes kendini güvende hissetsin. Buluşma süresince herkes tam bir özgürlük içinde olacak ve hiç kimsenin o an yapmak istemediği hiçbir şeyi yapması zorunlu olmayacak. Yani her bir katılımcı, katılım düzeyini kendi sınırları çerçevesinde anbean kendi belirleyecek.

> Her türlü cinsel yönelim ve kimliğin başımızın üstünde yeri olmakla birlikte bu buluşma daha ziyade kadınlarla erkekleri buluşturmayı hedefliyor. Süreç boyunca karşı cinsten biriyle eşleşeceksiniz.

(Zamanla diğer yönelimlere özel buluşmalar da gerçekleştirmek ne tatlı olur.) 🙂

> Alanımız 26 kişiye (13 erkek – 13 kadın) açıktır ve yerimiz dolduğunda kayıtlar kapanacaktır. İlgileniyorsanız oyalanmamanızı öneririz.

 

Bu arada ben Emre;

2012 yılında katıldığım bir çalışma ile dünyamın altı üstüne geldi (şükürler olsun!) ve ardından yaşamımın tüm unsurlarında radikal değişikler yaşadım. 10 yıla yakın Güneybatı’nın iki güzel köyünde yaşadıktan sonra bir süredir şehre yeniden ısındığım bir safhadayım.

2013’ten bu yana, kim olduğumuzu, olabileceğimizi ve derinliklerimizi araştırdığımız birçok buluşmada alan tutmuş olup son yıllarda zaman yakın ilişkiler, cinsellik konularına ağırlık verebiliyor, zaman zaman da sadece erkeklere yönelik olan alanlar açıyorum.

Yogayı, derin muhabbetleri, oyun oynamayı, dans etmeyi ve galiba en çok da kahvaltıyı seviyor; hayata, aklım ve olanaklarım yettiğince ekoloji ve bütünün faydası açısından yaklaşıp buna göre yaşamaya gayret ediyorum.

“Yeni”ye Doğru adlı kitabın ve bol miktarda deneme yazısının aracısı olup yazılarımı bir süre bloglarımda, bir süre HT Hayat’ta yayımladıktan sonra şu sıralar sadece instagram hesabımda paylaşıyorum.

 

Armağanlaşma

Etkinliğimiz armağan ekonomisi esasına dayanıyor. Buluşmanın sonunda, memnuniyetiniz ve bütçeniz doğrultusunda içinizden gelen katkıyı sunmanız için bir alan açacağız.

Karar verebilmenizi kolaylaştırma niyetiyle belli bir fiyat aralığı önereceğim ve fakat bu bağlayıcı bir aralık olmayacak. Altına inmeniz de, üstüne çıkmanız da mümkün. Yani gerçek aralık, 0’dan sonsuza her türlü meblağı kapsıyor. :))

Bunla birlikte yerinizi kesinleştirmek için, -dilerseniz geri verilmek üzere- bir miktar depozito rica edeceğiz.

Buna dair daha detaylı bilgiyi başvuranlarla paylaşacağız.

***

Bütün bunlar sizde bir heyecan, çekim alanı yaratıyorsa bekliyoruz; lütfen berrak bir zihinle, oyuncu bir yaklaşımla ve kalbinizi açma niyetiyle gelin!

Sizle bu deneyime dalmayı iple çekiyoruz!

Başvuru için: https://forms.gle/d468wN7s8bVSk3qXA

Detaylar

Tarih:
Nisan 27
Saat:
16:00 - 20:00