Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

Yetiş ya Eros! – tatilimsi bir inziva

Mayıs 24 @ 15:00 - Mayıs 28 @ 12:00

Güne gözlerimizin içine bakarak başlasak

denizi, kuşları, ağaçları, kumları dinlesek

saatlerce dans edip şarkılar söylesek

bildiklerimizi sulara katıp bilmediklerimizi hatırlasak

Yaşamı kutlayıp aşka açılsak…

 

Biz, Aysu ve Emre, 12 yıldır armağan ve ortak yaşam konularına dala çıka, düşe kalka yaşıyoruz, yer yer acı, zaman zaman zevkle, her dem bol şükürle. 

Dostluğumuz 2013’te başladı. 2022’de ise “Yetiş ya Eros!” adını verdiğimiz, odağa cinselliği koyduğumuz çemberleri birlikte kolaylaştırmaya başladık. Bu duanın eşliğinde birlikte akmayı, keşfetmeyi, oynamayı ve hatırlamayı çok sevince, geçen sene Ekincik Circles’da ilk tatilimsi inzivamızı yaptık. Buranın bu duayı etmek için doğru yer olduğunu görünce de Eros’a kavuştuğumuz bahar aylarında “bunu mutlaka tekrar edelim” dedik ve işte buradayız.

***

Mayıs sonunda, dolunayın ertesi günü bir araya geliyoruz. Zeytinlerle çamların, ormanla denizin, dağlarla gökyüzünün buluştuğu, dört elementin iç içe geçtiği bu muhteşem yerde Aşk için ve yeniden…


Duyularımızla bağ kurmak

sesi ve sessizliği paylaşmak üzere,

 

sezgisel yazı, resim, müzik, hareket ve

Evrensel Barış Dansları’yla,


ritüelistik yeme deneyimleriyle,

derinlerde ortak nefesimiz olan çemberlerle,


suyla ve toprakla başka türlü bir iletişimi mümkün kılarak

her birimizin taşıdığı çeşitli armağanlara yer vererek

anbean Eros’u çağırıp yad ederek,

 

cinsellikle ilgili inandıklarımıza, doğru bildiklerimize,

deneyimlediklerimize, sakladıklarımıza ve saklandıklarımıza

şefkatli ve güvenli bir alanda birlikte bakıp

eskiyi bırakarak, yeniye yer açarak

 

Akış

Sabah sofrası öncesinde ve akşam sofrası sonrasındaki pratiklerimiz sabit ve hepimizin katılımıyla

12:00-17:30 arasındaki “apaçık alan”da ise anın, akışın ve grubun ihtiyaç ve hevesine göre, Aysu ve Emre dahil tüm katılımcıların alana getirmek istediği her türlü pratik, yürüyüş, sohbet, yazı-çizi, müzik vs. paylaşımlara “açık alan teknolojisi”ni kullanarak yer açacağız. Apaçık alanda sunulan paylaşımlara katılım tamamen tercihe bağlı.

Sabahtan 12:00’ye kadar alanımızı sözsüz ve mümkün mertebe sessiz tutma niyetindeyiz.

 

-Bir günün taslak akışı-

08:30 Sabah pratiği (kendimizle muhabbeti besleyecek pratikler)

10:30 Sabah sofrası

12:00 – 17:30 Apaçık alan (açık alan teknolojisi ile)

15:00 İkram sofrası

17:30 Akşam sofrasına kendimizi hazırlama

18:00 Akşam sofrası

20:00 Çember pratiği (The Way of Council adabıyla)

22:00 Oyunlar, danslar, müzik, deniz…

 

Lojistik bilgiler

Yer: Circles Cabins, Ekincik

Zaman: 24 – 28 Mayıs

(24 Mayıs’ta 15:00’da ikram sofrası ile açılış yapıyor, 

28 Mayıs’ta 12:00 sularında tamamlanıyoruz.)

 

Konaklama seçenekleri ve fiyatlar

4 gece için (kahvaltı, akşam yemeği ve ikindi ikramı dahil)

Tiny House – 23 Nisan’a kadar 6.400 TL; 23 Nisan’dan sonra 7.600 TL

Oda – 23 Nisan’a kadar 5.000 TL; 23 Nisan’dan sonra 5.800 TL

Çadır veya kendi karavanınız – 23 Nisan’a kadar 2.800 TL; 23 Nisan’dan sonra 3.200 TL

 

Kolaylaştırıcılarla armağanlaşma

“Gönlünden ve bütçenden ne geçerse” prensibi ile, buluşmamız sona erdikten sonra, hem bizi hem de sizi dengede hissettirecek finansal karşılığı vermenizi bekliyoruz. Başvuranlara önerdiğimiz bir aralık sunacağız. Bu aralığın içinde bir para verebileceğiniz gibi altına inmenize veya üstüne çıkmanıza açığız.

 

Anlaşmalar

4 günlük dolu dolu yolculuğumuzun sağlığını ve keyfini beslemek ve muhafaza etmek için birkaç maddelik bir anlaşma metnimiz var.

Başvurmadan önce mutlaka okumanızı rica ediyoruz: https://yeniyedogru.com/wp-content/uploads/2024/04/Yetis-ya-Eros-Grup-Anlasmalari.pdf

 

BİZ KİMİZ?

Emre

2012 yılında katıldığım bir çalışma ile dünyamın altı üstüne geldi (şükürler olsun!) ve ardından yaşamımın tüm unsurlarında radikal değişikler yaşadım. 10 yıla yakın Güneybatı’nın iki güzel köyünde yaşadıktan sonra bir süredir şehre yeniden ısındığım bir safhadayım.

2013’ten bu yana, kim olduğumuzu, olabileceğimizi ve derinliklerimizi araştırdığımız birçok buluşmada alan tutmuş olup son yıllarda zaman yakın ilişkiler, cinsellik konularına ağırlık verebiliyor, zaman zaman da sadece erkeklere yönelik olan alanlar açıyorum.

Yogayı, derin muhabbetleri, oyun oynamayı, dans etmeyi ve galiba en çok da kahvaltıyı seviyor; hayata, aklım ve olanaklarım yettiğince ekoloji ve bütünün faydası açısından yaklaşıp buna göre yaşamaya gayret ediyorum.

“Yeni”ye Doğru adlı kitabın ve bol miktarda deneme yazısının aracısı olup yazılarımı bir süre bloglarımda, bir süre HT Hayat’ta yayımladıktan sonra şu sıralar sadece instagram hesabımda paylaşıyorum.

Aysu

Etik-çok aşklı yaşayan, Eros’u, Aşk’ı, insan-insan, sıklıkla da kadın-erkek ilişkilerine indirgememize üzülen bir canım. 10 yıldır açık bir evliliğim var.

 

2018’den beri kolaylaştırıcı olarak çalışıyorum. 2021’de “Yaşasın Dünyevi Zevkler!” adındaki cinsel fanteziler çemberleri ile cinsellikle ilgili alan açmaya başladım. Geçen sene bu alanları biraz daha şenlendirmek için School of Consent’in (Rıza Okulu’nun) “Like a Pro” (bir Profesyonel Gibi) adındaki temel eğitimine katıldım. Şu anda somatik diyalog kolaylaştırıcı eğitiminden geçiyorum. Geçen seneden beri “Yetiş ya Eros!” adıyla bir podcast hazırlayıp sunuyorum.

 

Varsayımım, kendisiyle muhabbeti iyi olmayanın, diğerleriyle iyi sevişemeyeceği. İyi bir sevgili olabilmek en büyük arzularımdan /ve belki de görevlerimden/ biri olduğu için, 2015’ten beri her sabah kendimle muhabbetteyim. Bu inzivada bu pratikleri dileyenlerle paylaşacağım için heyecanlı ve meraktayım.

Önkayıt için:

https://forms.gle/rRqratzSPoEaq6C6A

Detaylar

Başlangıç:
Mayıs 24 @ 15:00
Bitiş:
Mayıs 28 @ 12:00