Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Future Cafe – İzmir & Fethiye

19 Kasım 2022 @ 12:00 - 19:00

FUTURE CAFE

Geleceğe Dair Anlamlı & Keyifli Sohbetler

* * *

İnsanlar birlikte yaşamaya ve geleceği düşlemeye başladıklarından beri çeşitli mekanlarda bir araya geldiler. Avlular, medreseler, kahvehaneler, lokaller, çarşı-pazarlar ve son yıllarda “cafe”lerde derin sohbetler ettiler, fikirleştiler, birbirlerinden ilham alarak gelecek hayallerini paylaştılar; düşlerini gerçek kılmak için önce zihinlerinde tasarladılar ve sonra onları hayata geçirdiler. Kim bilir belki de insanlığa ait büyük fikir ve yaratımların bazılarının tohumları da pek sıradan görünen “o” mekânlarda, “o” sohbetlerde ekilmiştir

Andrew Davies ve Lena Sunblad da bir dönem Avrupa’da insanların günlük hayatlarının içine işleyen “cafe” kültüründen ilham aldılar. Derin sohbetler yoluyla fikir, sanat, edebiyat ve kültür üretilen cafe ortamlarındaki canlılığı ve birlik duygusunu barındıran Future Cafe’yi 1994’te başlatarak ve birçok ülkede toplam 300 kolaylaştırıcı ile neredeyse 30.000 katılımcıya erişerek kişileri ve toplulukları anlamlı ve keyifli sohbetler aracılığı ile geleceklerini inşa etmeye davet ettiler.

Future Cafe, bize hap gibi kolayca yutulacak hızlı çözümler ve öğretiler vaat etmiyor; kendimize ve topluluğumuzun ruhuna uygun olan biricik fikirleri ve ihtiyaçları duymak ve görmek için üretken bir araştırma zemini sağlıyor. 

 

Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek Future Cafe’nin teması ise Kendimiz ve topluluğumuz için yaşamayı umduğumuz geleceği keşfetmek olacak.

Sizleri samimiyet, açık fikirlilik ve merakla bir araya gelmeye, düşlerimizi paylaşmaya, gelecek kavramını birlikte araştırıp anlamlandırmaya ve onu mümkün kılacak adım taşlarını keşfe çağırıyoruz.

 

 

Bu keşif yolculuğunun her adımında Andrew ve Lena bizlerin elinden tutacak ve görmek istediğimiz gelecekle buluşmamızı kolaylaştıracak.

 

 

 

İlki 19 Kasım 2022 tarihinde İzmir’de gerçekleşecek Future Cafe buluşmasına,

Kalp ve zihin açıklığınızı,

Capcanlı merakınızı,

Bu yaşamda geleceği yaratmanın, düşlerimizi yaratmanın sorumluluğunu taşıma istekliliğinizi,

İş birliği, düş birliği kavramlarına açıklığınızı,

Düşlerinizi ve gerçekleşmesinin mümkün olduğunu bildiğiniz güzel dünya vizyonunlarınızı davet ediyoruz.

 

Dikkat! Future Cafe, bireysel ve toplu olarak heyecan dolu vizyonlara, yaratıcı kararlara, yeniliklere ve anlamlı eylemlere yol açabilir.

 

Buluşmaya Dair Pratik Bilgiler:

Yer: Originn Coworking

Gün: 19 Kasım Cumartesi*

Saat: 10:00 – 18:00 (Katılımcıların buluşmanın tamamında yer almaları gerekmektedir.)

Kolaylaştırıcılar: Andrew Davies & Lena Sundblad

Organizasyon: Burcu Ertunç & Emre Ertegün

 

Future Cafe’nin dili Türkçe olacak, İngilizce & Türkçe karşılıklı çeviri bizim tarafımızdan yapılacak.

 

Bu çalışmayı organize eden biz Burcu ve Emre, Future Cafe’yle bizi bir araya getirecek Andrew ile 2015, Lena ile 2019’dan beri tanışıyoruz. Türkiye’de bugüne dek paylaştıkları Visionary Leadership Journey (Öncünün Yolculuğu) ve Time to Heal Time to Dream çalışmalarını bizlere defalarca armağan ruhu ile sundular.

 

Bu süreçte de sizleri armağan ekonomisi usûlü ile ağırlamak istiyoruz. Yani Future Cafe buluşması tamamlandıktan sonra açacağımız alanda sizleri gönlünüzden geçen ve bütçenizi dengede tutan karşılığı vermeye davet edeceğiz. Yol gösterici olması için şöyle bir önerilen aralık paylaşıyoruz: 600 – 1.450 TL; sizler bu aralığın içinde kalabilir, altına inebilir, üstüne çıkabilirsiniz.

Başvuru için: https://forms.gle/5nRNeGaENpboqn1K6

* 3 Aralık’ta Fethiye’de gerçekleşecek buluşmanın başvuruları henüz açılmamıştır.

Detaylar

Tarih:
19 Kasım 2022
Saat:
12:00 - 19:00