Uncategorized

bu gece benim…

evdeki son gecem. en azından bir süreliğine son gecem. şimdilik 3 aylığına yokum; orada burada şuradayım. nasıl olacak bakalım…

tam bir sıfırlanma haline çok yakınım, bunun hafifliği var üzerimde; ne bir iş, ne hayatımda biri (ivit, elif gitti bu arada; ve evet, korkarım hızlı oldu biraz), ne bir aidiyet, ne bi’şey… dans dersi var şimdi sadece, çarşambaları.

biraz korkutuyor da bu kadar başıboş olmak, ama bir yandan çok değişik ve güzel. “başıdolu” olmanın matah bi’şey olduğunu kim söylemiş ki hem? “kendini gerçekten bulmak istiyorsan tüm sahipliklerinden kurtulmalısın.” demiş bir adam. yok yok kimse dememiş, şimdi ben uydurdum. gerçi bi’ adam demiş olsaydı, o da uydurmuş olmayacak mıydı? hayır, bi’ adam söyleyince değerli oluyor da ben söyleyince mi olmuyor? yapmayın! (bu kısım biraz alpay erdemvari oldu, idare edin. ((: )

başıboş olmak diyordum… hafta sonu yeniköy’e, oradan belki çanakkale’ye, belki izmir’e geçecek gibiyim. belki ikisine de, sırayla… sonra bi “ayvalık işi” var, iyice bi netleşsin de öyle yazayım, sonra ay sonuna doğru bi “tekirova işi” olabilir gibi. onu da kesinleşince yazayım. bi’ değişik bi’şeyler…

yahu yarın nerede kalacağım belli değil yahu; galiba ekin’de ama %100 belli değil mesela. çok tuhaf… ((: ama pek eğlenceli; bi de pek değişik.

bu iş nereye gidiyor acaba? dans edeyim, top çevireyim, müzik yapayım derken… ((: bi de bi sevgi dolu haller…

son gecem şimdi, diye yatasım da yok. ya da bahane belki… içim bi çok dolu gibi, ama yoruldum da.

yatiyim ben yatiyim.. bişiler okuyim azıcık (yazım hataları bilinçlidir bu arada, konuşur gibin… açıklama ihtiyacı duydum nedense.)

3 Yorum

 • Cemre Tarlan

  şimdi ben senin sölediğin cümleye katılıyorum, örneğin diyorum ki; – "sahipliğinden (hem sahip olduğun hem de sahip olunduğun anlamında) kurtulmak.." çok doğru bir tespit! – artık bu cümle çoook değerli bence. Friedrich Nietzsche söylemiş gibi. üzerinden yıllar geçmiş ve daha çok anlam kazanmış gibi.

 • eylülist

  Sakin ol emrecim. Sen o basi boslukta kaybolursa birimiz tutar cekeriz seni basi dolu hayatina..bugun ilk is gunum ve saat dokuzdaki mesai baslangicina yetismek icin dort tekerlekli bir konserve kutusunda sana yaziyorum. basi dolulugumun ilk gununden basi boslugunun ilk gunune selam olsun, sanki bn de cok kalmayacak gibiyim buralarda:) selen

 • emre

  teşekkür ederim cemre'cim ((:
  selen, sana da hayırlar olsun; oralarda çok sıkılırsan beni bul. sıkılmazsan da bul tabii de… he bu arada, sakinim ((;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir