Uncategorized

borç vermek istiyorum!

İşin özünü en başta yazıyorum: Şu anda kullanmadığım ve bana batan bi 2.000 TL kadar param var; onu borç olarak, maalesef yakın vadede geri almak üzere, vermek istiyorum. Bir kişiye de olabilir, ihtiyacı olan birkaç kişiye de bölüştürebiliriz.

Arkadaşımdan alacağım vardı, geçen gün onu aldım; ama şu anda ihtiyacım yok bu paraya. Mart ayında son işsizlik maaşımı alacağım ve aşağı yukarı Nisan başına kadar da bu para öyle durup duracak. Halbuki birilerinin acil bir ihtiyacı, kapatamadığı kredi kartı borcu, şusu busu vardır eminim. Ne bileyim, minimum ödeme yaparak bankaya faiz ödüyordur boşuna, veya artı hesaptan kullanıyordur. Acil alması gereken kitapları, veya başka bir şeyi alamıyordur, taşınması lazımdır ve sıkıntıdadır, falan filan…

Birinde varken diğeri niye sıkıntı çeksin ki? Lütfen çekinmeden isteyin ((: Zaten para konusunu “tabu” olmaktan çıkarma zamanı çoktan gelmedi mi?

edit: Begüm Erenler’in önerisi üzerine, borca negatif faiz uygulamaya karar verdim. %0,1 negatif faizli olıacak bu borç. Yani 1.000 TL alırsanız, geri ödeme yaparken 999 TL ödeyeceksiniz. (Bu bir ilk midir acaba?)

16.02 eklemesi: Hemen o akşam para sahiplerini buldu ve çok mutluyum. 700 TL’yi dün birine verdim, 1.300 TL’yi de bugün yarın ulaştıracağım. İkisi de 1-2 hafta içinde geri verecek, ben de tekrar biri(leri)ne vereceğim. Şimdiden 2 talip var. ((:

17.02 eklemesi: Bugün itibariyle tüm para ihtiyaç sahiplerine ulaştı. (:

24.02 eklemesi: 700 TL geri döndü bile; borç verdiğim arkadaşım negatif faizi unutup tam 700 TL göndermiş; halbuki 699,30 TL göndermeliydi. Bu durumda şimdi ben ona 70 kuruş borçluyum.
Sonuç olarak, %0,1 negatif faizle 700 TL isteyen var mıdır?

28.02 – Gelen 700 TL dün yeni sahibine gitti.

06.03 – 1.300 TL’nin 500’ü geri geldi şimdilik. İsteyen varsa…

15.10.2014 – Yorum kısmında para isteyenler çıkıyor ama bu çok eskide kaldı. Şu anda fazla param olduğunda yine birileri ile paylaşıyorum ama buradan talepte bulunmayın lütfen.

19 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir